A gyermeknap története
Magyarországon a Gyermeknapot minden évben május utolsó vasárnapján tartják. Célja, hogy felhívja az emberek valamint a világ figyelmét a gyermekek jogaira és helyzetére.
A Nemzetközi Gyermeknap (általában június 1.) megünneplése elsősorban a kommunista országokban vált népszerűvé, és Törökországból terjedt el. Ehhez hasonló az ENSZ által létesített Egyetemes Gyermeknap (Universal Children’s Day) intézménye is.
Magyarországon 1931-ben kezdték el a Gyermek hét ünneplését, 1950 óta már csak egy napig tart és május utolsó vasárnapján tartják.
Nemzetközi gyermeknap
A világ számos országában megünneplik a Nemzetközi Gyermeknapot, általában június 1-én (de vannak ettől eltérő időpontok is. Az ünnepet először 1920. április 23-án Törökországban tartották meg, majd néhány évvel később, 1925-ben a genfi Gyermekjóléti Konferencián is megrendezésre került.
Egyetemes gyermeknap
1954-ben javasolta az ENSZ közgyűlése, hogy minden egyes országban kerüljön megrendezésre az Egyetemes Gyermeknap. Az ünnep célja, hogy megemlékezzenek a világ gyermekeinek testvériségéről és egymás közti megértésről, valamint a gyermekek jóléte érdekében kifejtett küzdelemről.
Gyermeknapi szokások Magyarországon
Hazánkban a Gyermeknap a családdal együtt eltöltött időről, a közös programokról és kirándulásokról szól. Ilyenkor apró, egyszerű meglepetéseket is szokás ajándékozni.
Gyermeknap alkalmából a www.ora-ekszer.hu webáruház is újdonságokkal kedveskedik a kicsiknek! Megérkeztek ugyanis hozzánk is a külföldön oly kedvelt Herzengel kisékszerek, amelyek bájos és védelmező kiegészítői lehetnek a gyermekeknek. Ha egy igazán szép és maradandó emléket szeretnél ajándékozni Gyermeknap alkalmából, a Herzengel ékszereinél keresve sem találsz jobb megoldást! Nézd meg galériánkban a kollekció legszebb darabjait, vagy válogass IDE kattintva webáruházunk kínálatából!